Ilustrace pro kurz Tai chi pre ženy

Proč by měla ilustrátorka ovládat i marketingové myšlení?

V této zakázce bylo mým úkolem vymyslet takové motivy, které by vystihovaly hlavní přínos kurzu a přitom by oslovily cílovou skupinu. Začala jsem hledáním „pain points“ – problémů, které kurz pomáhá řešit. Právě ty jsem totiž chtěla pomocí ilustrací vyjádřit.

Některé jsem našla hned, někde bylo potřeba pokračovat v brainstormingu s klientkou. Ale nakonec jsme daly dohromady sadu motivů pro všechny hlavní kapitoly kurzu.

Jejich digitální kreslení už potom bylo takovou třešničkou na dortu. Zvolila jsem jednoduchou lineární kresbu, která je přehledná a dobře informativní, a doplnila ji o jednobarevný akcent. Obojí v brandových barvách klientky.

„Magdalénka pre mňa kreslila ilustrácie k ôsmym témam online kurzu Tai chi pre ženy. Hneď na začiatku ma oslovila svojou flexibilitou a aktívnym, konštruktívnym prístupom.

Spolupráca s ňou bola čistá radosť. Plynuli sme na rovnakej vlne, ona prichádzala s návrhmi, ja som ich dolaďovala. Magdalénka bola veľmi otvorená mojim nápadom a vedela ich dopracovať do finálnej podoby, s ktorou som bola maximálne spokojná. Bolo cítiť, že je naplno v téme, a to veľmi oceňujem – nepotrebovala som jej veľa vysvetľovať, presne chápala, čo chcem.

Keď som Magdalénku oslovila, vedela som, čo majú ilustrácie môjmu publiku komunikovať, ale nemala som konkrétnu predstavu o prevedení. Páčilo sa mi, že naša spolupráca začala jej dotazníkom, aby porozumela, aké sú moje hodnoty, potreby a koho budeme oslovovať. Na základe toho načrtla základnú líniu ilustrácií, ktorá plne vystihla to, čo som ani sama nevedela sformulovať.

Spoluprácu s ňou rozhodne odporúčam.“

Anna Ďarmati Beňadiková

Lektorka Tai chi, www.taichicentrum.sk

I vy můžete mít ilustrace, které vyjádří jedinečnost vaší značky a odliší ji od konkurence.